Načítám...
Vyberte si byt

Nová čtvrť Ožívá

Poznejte více
Poznejte více
v SRDCI
Plzně
Jen 15 minut pěšky od Náměstí republiky,
příjemnou procházkou podélřeky Radbuzy,
vzniká unikátní projekt nové Papírny.

s geniem
loci

Místo, kde se spojí kus historie s moderním životním stylem. Industriální areál z 19. století se tu promění v zázemí plné kultury, sportu, zábavy i špičkové gastronomie, aby vytvořil dokonalé místo k životu.
Nová Papírna
revitalizace areálu bývalé
papírny rodiny piette
Nová Papírna
architektura od ateliéru PRo-story
historický areál hodláme velmi citlivě zrekonstruovat
a vytvořit zde zázemí pro celou obytnou čtvrť.
nákupy
Část prostor industriálních budov bude vyhrazená pro větší obchod s potravinami či supermarket, další pak pro menší obchůdky. V patře pak budou k dispozici kancelářské prostory.
sport a zábava
Vzniknou zde i prostory pro sport. Konkrétněji pro velkou tělocvičnu, menší sály na cvičení, tanec či bojové sporty a v plánu je i wellness. Bývalou kotelnu předěláme na moderní multifunkční kulturní sál a ten propojíme s barem, klubem i restaurací.

Mezi
Parkem
A řekou

Nová Papírna
pro sport a relaxaci vznikne bohatá
síť cyklostezek a chodníků podél
řeky.
Nová Papírna
V Plzni dnes ani v budoucnu nenajdete podobné místo.
pár minut pěšky od centra a přitom ukryté uprostřed zeleně.
nábřeží řeky
Rádi bychom prostor u řeky využili pro maximální relaxaci. Proto zde plánujeme restauraci, jezírka, stromy a ideálně i náplavku a mola. Za nás za developera jsme připraveni do okolí Papírny investovat ve velkém.
papírenský park
Papírenský park projde zásadní proměnou. Větší část parku, která byla doposud oplocená a neudržovaná, přejde na město. Park se revitalizuje a díky zeleni, chodníkům a cestičkám mezi našimi budovami krásně spojí řeku s městskou částí Slovany. To ocení zejména místní, kterým se výrazně zjednoduší přístup k řece. Obyvatelé nových domů tím naopak získají kratší a rychlejší cestu na tramvaj.

jedinečné
ve svém
pojetí

Nová Papírna
10 etap rezidenční výstavby
na ploše o celkové rozloze
více než 12 hektarů
Nová Papírna
Naprosto výjimečné bydlení, které by svojí koncepcí dokonale zapadlo
do evropských metropolí typu Londýn, Praha nebo Berlín.
pěšky, na kole, autem
Celý areál bude pro místní i pro veřejnost pohodlně dostupný pěšky, na kole i autem. Mimo jiné díky nově vybudovanému parkovacímu domu, citlivě zasazenému primárně pod zem, ale i síti cyklostezek, nově vybudovaných ve spolupráci s městem. Cyklisté budou mít širokou cyklostezku blíže k areálu a chodci budou moci využívat chodníky a relaxační zóny přímo u řeky, v místě stávající cesty.
všude blízko
Klidné místo, stranou od čtyřproudých silnic a zároveň skvěle dostupné během pár minut do centra i na dálnici a bez kolon. Místo, kde si pěšky dojdete na autobusové i vlakové nádraží, školku máte na kraji parku za domem a do supermarketu bude stačit přejít řeku přes lávku nebo nakoupit přímo ve zrekonstruovaném areálu.
Výstavba první
etapy již probíhá
K nastěhování
2Q/2024

Plán
Výstavby

Celý projekt Papírny začínáme první etapou o 182 bytech, která bude mít samostatný příjezd nově zrekonstruovanou ulicí Cyklistická. Jedná se o soubor čtyř budov o čtyřech nadzemních podlažích a jedné pětipodlažní budovy v nejklidnější části na okraji areálu. Obyvatelé budou mít k dispozici uzavřený vnitroblok, snadný přístup k řece a v plánu je i nová lávka přes řeku, která urychlí cestu do Lidlu, na zimní stadion nebo zastávky trolejbusu.
Masterplan projektu
E1
Etapa 1
Dokončení*
2Q/2024
E2
Etapa 2
Dokončení*
cca 2025
E3
Etapa 3
Dokončení*
cca 2027
E4
Etapa 4
Dokončení*
cca 2029
E5
Etapa 5
Dokončení*
cca 2030
E6
Etapa 6
Dokončení*
cca 2031
E7
Etapa 7
Dokončení*
cca 2032
E8
Etapa 7
Dokončení*
cca 2032
Etapa 1
Dokončení*
2Q/2024
Etapa 2
Dokončení*
cca 2025
Etapa 3
Dokončení*
cca 2027
Etapa 4
Dokončení*
cca 2029
Etapa 5
Dokončení*
cca 2030
Etapa 6
Dokončení*
cca 2031
Etapa 7
Dokončení*
cca 2032
Etapa 8
Dokončení*
cca 2032